Parafia M. B. Nieustającej Pomocy w Krzeszowie k. Żywca

Dodano: 2024-04-20 07:27:51

IV Niedziela Wielkanocna

21 IV  2024

Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza - to Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na potrzeby naszego kościoła.

W poniedziałek wieczorem o 19.30 półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

W liturgii:

- we wtorek: uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

- w czwartek: święto świętego Marka, ewangelisty

W sobotę o godzinie 10:00 będzie w kościele próba dla dzieci z klas III przed uroczystością I Komunii świętej.

Dziękujemy Panom: Marszałkowi, Lenart, Kachel, Krzesiński, Wolny, Muniak, Cholewa, Kostyra, Panek Spyrka za rozebranie Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Składamy im serdeczne: Bóg zapłać.

Prosimy zainteresowanych otrzymywaniem pomocy żywnościowej Z Caritasu o przedstawianie w zakrystii  zaświadczeń z GOPS o dochodach. Dochód na jedną osobę nie może przekroczyć:

- 2056, 40 osoby samotne

- 1590 osoby żyjące w rodzinie

Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za ofiarę. Troskę o czystość kościoła w nadchodzącym tygodniu powierzamy mieszkańcom Tarnawy Górnej – ostatnie piętnaście domów. O odmówienie różańca w przyszłą niedzielę prosimy Różę świętej Barbary.

Dodano: 2024-04-20 07:26:36

Intencje Mszy Świętych

22– 28 kwietnia 2024

Poniedziałek 22 kwietnia 2024

6.30  + Marianna i Józef Okruta, Jan syn

17.00  + Adam Pasko

Wtorek  23 kwietnia  2024

6.30  + Jacek Wądolny

17.00  + Józef Ćwiękała

Środa  24 kwietnia 2024

6.30  + Stanisława Kachel

17.00  W intencji sióstr z Róży św. Katarzyny Sieneńskiej dziękczynna z prośbą o Boże błog. i potrzebne łaski

Czwartek  25 kwietnia 2024

6.30  W intencji Marii w 60 r. urodzin dziękczynna za dotychczasowe łaski z prośbą o dalsze błog. Boże

17.00  + Robert Wróbel

Piątek  26 kwietnia 2024

6.30  + Julian Baca

17.00  + Józef Fluder, Stanisław syn

Sobota  27 kwietnia 2024

6.30  + Józef Rusin, Aniela żona, Józef syn

17.00  + Anna i Antoni Baca

Niedziela  28 kwietnia 2024

7.30  + Aniela Targosz w r. śmierci, Jan i Ludwik mężowie

9.00  + Stanisław Targosz w 2 r. śmierci

10.30  + Kazimierz Chrząszcz, rodzice i teściowie

14.30  W intencji Parafian

Dodano: 2024-04-13 07:53:51

III Niedziela Wielkanocna

14 IV  2024

Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam najważniejsze wydarzenie zbawcze, jakim była Chrystusowa męka, śmierć i zmartwychwstanie. Te wydarzenia mobilizują nas do ożywiania wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Jezusa Chrystusa.

Dziś rozpoczyna się w Kościele XVI TYDZIEŃ BIBLIJNY, który zachęca nas do lektury Pisma Świętego. Święty Hieronim powiedział, że „nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Znajdźmy dzisiaj, a może i w ciągu tygodnia, w naszych domach odrobinę czasu, aby wspólnie przeczytać fragment Biblii.

W poniedziałek wieczorem o 19.30 półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy osobom, które w ubiegły czwartek uczestniczyły we Mszy Świętej oraz modliły się w Sanktuarium w Makowie Podhalańskim przy relikwiach błogosławionej rodziny Ulmów.

Bardzo prosimy o zgłoszenie się osób, które pragnęłyby pojechać na Mszę świętą na Zakończenie Kongresu Eucharystycznego  oraz na beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, które odbędą się w Krakowie – Łagiewnikach 15 czerwca 2024 roku o godzinie 11.00. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii po Mszach Świętych.

Prosimy Panów o pomoc w rozebraniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy w poniedziałek od godziny 8.00.

Dzisiaj po Mszach świętych pragniemy podjąć Akt zawierzenia życia Bożemu Miłosierdziu. Osoby które zechcą mogą podpisać się pod tym Aktem na  listach leżących na półce z gazetami.

Prosimy zainteresowanych otrzymywaniem pomocy żywnościowej Z Caritasu o przedstawianie w zakrystii  zaświadczeń z GOPS o dochodach. Dochód na jedną osobę nie może przekroczyć:

- 2056, 40 osoby samotne

- 1590 osoby żyjące w rodzinie

Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za ofiarę. Troskę o czystość kościoła w nadchodzącym tygodniu powierzamy mieszkańcom Tarnawy Górnej – trzecie piętnaście domów. O odmówienie różańca w przyszłą niedzielę prosimy Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Baca – pomódlmy się za jej duszę: Wieczny odpoczynek…